top of page

Real Sociedad pirmā lielā trofeja 34 gadu laikā, LaLiga gaidāma saspringta sezonas

Nu jau tikai viens punkts šķir Madrides Atletico un Barcelona komandas. Foto - laliga.com

Spānijā beidzot noslēgusies 2020. gada Karaļa kausa izcīņa, kas COVID-19 pandēmijas dēļ tika pārcelta vairāk nekā pusotru gadu vēlāk. Trofeju virs savām galvām Seviljā notiekošajā finālā cēla Real Sociedad, kas, pateicoties Ojarsavala vārtu guvumam ar 11 metru soda sitienam spēles noslēdzošajā daļā, ar minimālu 1:0 pieveica Athletic Bilbao.

Kā jau iepriekš minējām, Spānijā šogad bija izveidojusies unikāla situācija - vienlaicīgi noritēja divas Copa del Rey izcīņas. Abos finālos bija iekļuvusi Athletic Bilbao, taču aizstāvēt titulu Athletic pēc divām nedēļām tomēr nevarēs. Fināls, kā jau ierasts šādām svarīgām spēlēm, tika aizvadīts ļoti piesardzīgi. Pirmajā puslaikā abas komandas kopā tikai vienu reizi sita vārtu rāmī, bet galvenie spēles notikumi norisinājās otrā puslaika vidusdaļā.

Athletic rupji kļūdījās savā laukuma pusē, soda laukumā noteikumus pārkāpa Martiness, neatļauti apturot ļoti bīstamu uzbrukumu, un tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu uz Bilbao vārtiem. Sākotnēji tiesnesis Martinesam uzreiz piešķīra sarkano kartīti, tomēr pēc tam devās skatīties epizodi atkārtojumā pats un tomēr izlēma atcelt noraidījumu. Izpildīt pendeli devās Ojarsavals, kurš raidīja bumbu vārtu augšējā labajā stūrī - 1:0. Spēle ievilkās līdz pat devītajai kompensācijas laika minūtei, taču Sociedad aizsargājās lieliski un nedeva Athletic nekādas iespējas rezultātu izlīdzināt, pašiem izcīnot visai vēsturisku panākumu. Real Sociedad komandai šis ir pirmais tituls Karaļa kausā kopš 1987. gada.

Noslēgusies Spānijas futbola čempionāta 29. kārtas spēles. Tās ievadā Madrides Real, spēlējot bez sava savainotā aizsardzības līdera Ramosa, savā laukumā bez lielām grūtībām tika galā ar turnīra pastarīti Eibar - 2:0. Real Spānijas čempionātā pēdējo reizi zaudēja pirms vairāk nekā 2 mēnešiem – šajā laikā aizvadītajās septiņās spēlēs Madride savākusi 17 no 21 punkta, tai skaitā 1:1 pret līderi Atletico. Izlašu pārtraukumā gan traumu Spānijas izlases sastāvā guva komandas līderis Ramoss, kuram nākšoties izlaist vairākas spēles. Šoreiz tas netraucēja izcīnīt uzvaru.

Pret Eibar Madride pirmajā puslaikā spēja izdarīt desmit sitienus un 37' minūtē Asensio guva pirmos spēles vārtus, tomēr tie tika atcelti, tiesnesim fiksējot aizmuguri. Četras minūtes vēlāk Asensio tāpat tika pie sava vārtu guvuma, Kazemiru izdarot teicamu piespēli, neatstājot vārtsargam nekādas izredzes - 1:0. Asensio uzreiz otrā puslaika sākumā varēja gūt arī savus otros vārtus spēlē, tomēr serbu vārtsargs Dimitrovičs Eibar rindās to nepieļāva. Ilgu laiku Real atradās minimālā vadībā, bet 73' minūtē spēja dubultot pārsvaru - 18. vārti sezonā komandas uzbrukuma līderis Benzemā.

Spānijas futbola čempionāta līdervienība Madrides Atletico 29. kārtas spēlē izbraukumā ar 0:1 piekāpās Sevilla. Sevilla spējusi izcīnīt astoņas uzvaras pēdējās 11 spēlēs, pārliecinoši soļojot pretī Čempionu līgas ceļazīmei no stabilas ceturtās vietas. Atletico pirms šīs kārtas bija četru punktu pārsvars pār Barcelona, ar kuru vēl jāaizvada arī savstarpējais mačs. Simeones vadītajai komandai nācās iztikt bez trīs pamatsastāva vīriem.

Pirmajā spēles daļā mājinieki kontrolēja bumbu 75% laika, regulāri izpildīja asus centrējumus soda laukumā, turklāt Rakitičs nopelnīja 11 metru soda sitienu. Okamposs uzsita gandrīz pa centru un Atletico kārtējo reizi izglāba Oblaks. Turnīra līderi nekādi nespēja paņemt bumbu savā kontrolē. Pirmā puslaika otrajā pusē Atletico pretspēle kļuva nedaudz manāmāka, tomēr viesi varēja būt atviegloti par iešanu puslaika pārtraukumā ar 0:0 - Sevilla teritoriālais pārsvars bija iespaidīgi 65%.

Otrajā puslaikā spēles svari sasvērās uz nedaudz citu pusi, un jau Atletico aktīvāk sāka veidot savus uzbrukumus. Toties, lai arī Sevilla pirmajā puslaikā bija kaudze ar momentiem, kuri netika realizēti, 70' minūtē iesita vienu no retajām iespējām otrajā puslaikā. Navass no labās malas veica centrējumu, savukārt Akunja netraucēti ar galvu raidīja bumbu vārtos. Gandrīz uzreiz līdzsvaru varēja atjaunot Ermoso, kurš no teicamas pozīcijas netrāpīja vārtu rāmī. Un beigās Sevilla svinēja minimālu uzvaru ar 1:0. Līdz ar to milzīgo desmit punktu pārsvaru pār otro vietu, kas tika sasniegts sezonas vidū, Atletico ir sadeldējis līdz minimumam.

Spānijas futbola čempionāta 29. kārtas noslēgumā Barcelona savā laukumā ar minimālu 1:0 pārspēja Valladolid, laimīgi uzvaru izraujot 90' minūtē, kad precīzi sita Dembelē. Pēc šī panākuma Barcelona pietuvojusies Atletico vairs tikai līdz viena punkta attālumam.

Pirmais puslaiks Barca no momentu veidošanas viedokļa nepadevās, lai gan jāuzteic arī pašaizliedzīgi spēlējošā Valladolid komanda, kuras aizsargi pašaizliedzīgi un veiksmīgi metās bumbas ceļā. Līdz pārtraukumam katra komanda pa reizei reāli varēja gūt vārtus. Jau devītajā minūtē ar sitienu pa pārliktni pārsteidza Vallodolid uzbrucējs Kodro, bet puslaika izskaņā pa asu sitienu veica Pedri - viesu vārtsargs to atvairīja.

Katalonijas kluba spiediens turpinājās arī otrā puslaikā, pirmais moments bija, kad Mesi piespēlēja Dembelē, kura sitienu vārtsargs atvairīja, bet atsisto bumbu pustukšos vārtos ar galvu nedaudz netrāpīja Grīzmans. Pusstundu pirms spēles beigām Barcelona sāka ar milzīgiem spēkiem apdraudēt pretinieku vārtus dažādos veidos - bieži vien vārtsargs spēja tvert bumbu. 79' minūtē Valladolid situāciju sev pasliktināja, jo tā palika mazākumā un sargāja 0:0 ļoti izmisīgi. Viesi bija tuvu tam, lai pārsteidzoši izturētu, taču 90' minūtē pēc centrējuma bumba atlēca pie Dembelē, kurš vienā pieskārienā ar spēcīgu sitienu tomēr pārspēja vārtsargu - laimīga uzvara ar 1:0. Šis panākums ļāvis katalāņiem pietuvoties līderiem līdz vairs tikai 1 punktam

Nākamajā kārtā gaidāms ļoti aizraujošs duelis – El Clasico, kas šoreiz norisināsies Madridē. Šī spēle visticamāk parādīs, kura būs tā komanda, kas līgas finiša spurtā vissīvāk mērosies spēkiem ar Atletico. Pašai Atletico arī nav gaidāma pastaiga, jo būs jāviesojas pie sestajā vietā esošās Real Betis, kas var izrādīt ļoti sīvu pretspēku.